Nasazovací zuby: Jak si na ně zvyknout

Nasazovací zuby: Jak si na ně zvyknout říj, 24 2023

Představení světa nasazovacích zubů

Ahoj všichni! Měla jsem tu čest a privilegium vyzkoušet si nasazovací zuby. Musím říct, že to byla docela zvláštní zkušenost, a to mluvím jako někdo, kdo má doma papouška a křečka. Napravo Michal, v levo Kvido a já uprostřed s kusem plastu v puse, ale o tom až za chvíli.

Nyní je čas pro některé šťavnaté údaje. Víte, že nasazovací zuby jsou vlastně hotová revoluce v oboru zubní techniky? Představte si, že můžete měnit svůj úsměv prakticky kdykoliv a kdekoli. Ale teď s do hloubky.

Co pasažovací zuby opravdu jsou

Nasazovací zuby, pro někoho maličký plastový zázrak, pro někoho hardcore estetický zásah, pro mě parta kamarádů, seřazených na řadu. Jsou záložním řešením pro lidi, kteří ztratili své vlastní. Mají výhody i nevýhody, jak to tak všude chodí.

Svou podstatou jsou to výměnné celé nebo částečné sady zubů, které jsou vyrobeny ze speciálního materiálu (zpravidla akrylátu nebo porcelánu) a jsou přizpůsobeny tvaru a velikosti vaší ústní dutiny. Nicméně, aby vám dobře padly, potřebujete pravidelné úpravy a korrekce.

Jak si zvyknout na nasazovací zuby

No a jak se na ně tedy zvyká? Řekla bych, že nejlepší rada je buďte trpěliví. Já jsem si myslela, že to bude hned ok, ale trvalo mi to pěkných pár týdnů, než jsem zapomněla, že v puse mám cosi cizího.

A pamatujte, když je nosíte poprvé, bude to pravděpodobně nepříjemné. Budete cítit tlak, možná dokonce i menší bolest, ale to je normální a v průběhu času to přejde. Pokud bolest nezmizí nebo je velmi silná, je dobré se obrátit na zubaře.

Péče a údržba nasazovacích zubů

Údržba a péče o nasazovací zuby je také klíčová. Stejně jako pečujete o své přirozené zuby, i ty nasazovací potřebují svoji regulérní péči.

Věnujte plnou pozornost čištění, ideálně po každém jídle. Používejte speciální kartáček a pastu, a pokud máte možnost, tak i nějaký speciální roztok na jejich oplachování. Jíte-li něco, co by mohlo zanechat stopy (jako třeba červené víno nebo kafe), je dobré zuby provesit vodou.

Jak s nasazovacími zuby jíst a mluvit

Tak a teď k tomu, co všichni nejvíce toužíme vědět. Jak s těmi nasazovacími zuby jíst a mluvit? No, první dva týdny jsem s Kvidem soutěžila o to, kdo toho více vyšvihne při mluvení. Ale trénujte, zkoušejte různé způsoby, a nakonec se vám to podaří ovládnout.

Co se jídla týče, začněte s měkkým jídlem, děleným na menší kousky. Poté se postupně přesuňte na tvrdší potraviny. Dejte si ale pozor, některé potraviny mohou nasazovací zuby poškodit nebo se do nich zaseknout.

Socialní aspekt nosit nasazovací zuby

A jaký je vlastně socialní aspekt nošení nasazovací zubů? No, znáte to, chodíte po ulici a každý si na vás kouká... Ne, to je vtip. Většina lidí ani nepozná, že je máte. A pokud ano, tak co na tom? Jsou to vaše zuby a pokud vám dělají radost, to je to hlavní.

Samozřejmě, pokud je toto překážka, můžete o tom s lidmi otevřeně mluvit. Možná se vám uleví a nebude vás tolik trápit, že někdo může zjistit, že máte nasazovací zuby.

Měla jsem ale štěstí, že mám v okolí lidi, kterými mě nebylo trapno se podělit o svoji zkušenost s nasazovacími zuby. A víte, co je na tom nejlepší? Že mi věřili a podporovali mě. Koneckonců, na zdraví a pohodlí záleží nejvíce.

Je to velká změna, ale vězte, že se s tím dá žít. A pokud už nemůžete počkat, až si nasazovací zuby vyzkoušíte, tak do toho hoďte a užijte si nový pocit a krásný úsměv!

Tak to je vše, co jsem pro vás dnes měla. Přeji vám mnoho štěstí a radosti s vašimi novými zuby. A kdybyste měli nějaké dotazy, nebojte se je položit. Jsem tady pro vás. A také Michal s Kvidem, pokud máte otázky týkající se křečků nebo papoušků. Tak se mějte krásně!

Předvolby barvy