Jak si zvyknout na sonický kartáček?

Jak si zvyknout na sonický kartáček? zář, 14 2023

Úvod ke sonickému kartáčku: První dojmy a očekávání

Je to tak jo, přiznávám se bez mučení, že jsem se koupila. Bohumil mi na výročí daroval sonický kartáček. Nejdříve jsem byla trochu skeptická. To znáte, zvykli jsme si na tu starou dobrou zubní kefku, která nás provází od útlého dětství. A najednou tady máme něco, co vypadá spíše jako vesmírné zařízení, než nástroj na čištění zubů. Ale jak se říká, pokrok nezastavíš. Tak tedy jdeme na to.

O sonickém kartáčku jsem slyšela spoustu laudativních slov. Změna z klasických kefek by měla přinést výrazně lepší účinky v péči o dutinu ústní. Něco jako přejít z obyčejného televizoru na ten se 4K rozlišením. To mě samozřejmě zaujalo. Miluji novinky a experimenty, tak proč nevyzkoušet něco nového a dobrého pro moje zoubky. Přesto jsem zpočátku byla trochu opatrná. Znáte to, když se něco nového objeví, tak je mi trochu strach to využívat naplno.

Začátky jsou těžké: Zapojení a první použití

A tak nastal den D. Vybalila jsem svou novou zubní kefku. První dojem byl teda skvělý. Uhlazené tělo kefky, s moderním designem, ta by mi slušela i jako doplněk do kabelky. Bohumil se za mě velmi pousmál, když jsem mu sdělovala své nadšení. Napadlo mě, že bych mohla kartáček používat jako selfie tyč. Ale aniž bych si to uvědomila, už mi kefka zavibrovala v ruce. Byla jsem trochu zaskočená. Vibruje to celkem dost, takže první kontakt byl spíše ... zajímavý.

Mimo jiné jsem přišla na to, že s tím kartáčkem musím zacházet trochu odlišně, než s tou starou štětčejovou kefkou. Opravdu se nesnažíte "drbat" zuby jako s normální kefkou, ale necháte sonickou technologii dělat její práci. Navíc úhel mezi kefkou a zuby by měl být 45 stupňů. Snažila jsem se tedy najít správný postup a uhel, protože jsem definitivně nechtěla své nové srdcovce poškodit.

Rozmazlujme si úsměv: Jak se o sonický kartáček starat

Přechod na sonický kartáček neznamená jen změnu v způsobu čištění, ale také ve způsobu péče o samotný kartáček. Musí se o něj starat, aby nám vydržel co možná nejdéle. Ale jak to udělat? Je důležité kartáček po každém použití řádně vyčistit. Setřete zbytky zubní pasty a opláchněte jej pod tekoucí vodou. Jednou za čas je dobré kartáček nechat usušit na vzduchu. Držák kefky navíc umažete v myčce na nádobí, což je další plus!

Samotné náhradní hlavice by se měly měnit každé tři měsíce. To je stejná frekvence jako u klasických kefek, takže alespoň zde jsme na známé půdě. Ale hlavně nezapomeňte, že péče o zuby a dásně nekončí u používání super moderního zubního kartáčku. Ústní voda, nitě nebo mezizubní kartáčky by v naší péči neměly chybět. Prostě komplexní péče, jak má být.

Dlouhodobé působení: Výsledky a zkušenosti

Svého nového pomocníka v péči o zuby jsem začala používat už před pár týdny a musím říct, že jsem naprosto nadšená. Opravdu jsem si na sonický kartáček zvykla. Moje zuby jsou bělejší, povlak se odstraňuje mnohem efektivněji a mám pocit, že mé zuby jsou také zdravější. I Bohumil si všiml změny a rozmýšlí se, že by si také jeden pořídil.

Pokud se tedy rozhodujete, zda stojí za to přejít na sonickou technologii, pak vám mohu jen doporučit - vyzkoušejte to. Je to investice do vašeho úsměvu a zdraví vašich zubů. Je pravda, že počáteční zvykání si vyžaduje určitou dobu a trpělivost, ale věřte mi, že stojí za to.

Útroby mé tašky jsou už nějaký ten pátek domovem pro můj oblíbený sonický kartáček. A krásy blogeření? Ten uzavřený design, kdy vše zapadá přesně do sebe, je prostě sen každého minimalisty a milovníka přehledné kosmetické taštičky. Tak já se jdu vykartáčkovat úsměv do zrcadla. A kdo ví? Třeba již brzy přijde článek, jak jsem Bohumila přinutila k přechodu na sonickou technologii taky!

Předvolby barvy