Vytržení zubu

Extrakce zubu

Nechceme vás děsit. Jen nám přišlo důležité informovat vás o tomto nejčastějším stomatochirurgickém zákroku, který děsí velké i malé. Všechny. Bez rozdílu věku. Jsme v tom spolu.

Extrakce se provádí u nás v ordinaci běžně. Pro váš větší komfort v místním znecitlivění. Před samotným výkonem doporučujeme pořádně se najíst, napít, vzít si léky, které užíváte a udělat poslední fotografie s kompletním chrupem. Den volna je samozřejmostí.

Co chceme vědět

Velice důležité je sdělit nám informace o vašich aktuálních onemocněních, užívaných lécích a alergiích. Pokud jsme seznámeni s vaším celkovým zdravotním stavem, můžeme předejít řadě zdravotním komplikacím. Jestliže při předchozím zákroku nastaly komplikace (např. krvácení z rány, mdloby) nestyďte se a podělte se s námi.

Proč chceme váš zub?

Máme celou řadu důvodů. Jeden z hlavních je smlouva se zoubkovou vílou, mezi další například patří

  • pokročilé onemocnění závěsného aparátu zubu
  • poškození zubu kazem
  • onemocnění zubní dřeně (kdy není možné udělat kořenovou výplň)
  • částečně prořezané zuby
  • zuby na nesprávném místě
  • zuby poškozující při skusu sliznici

Co se děje?

Před zahájením té velké slávy aplikujeme místní anestezii. Ta zaručuje bezbolestný průběh výkonu. Pokud patříte mezi hrdiny, je možné znecitlivět místo vpichu jehly. Během extrakce neucítíte nic. Maximálně nepříjemný tlak nebo parfém sestřičky.

Je to venku, co teď?

Po extrakci rozhodně nechoďte oslavovat. Anestezie účinkuje ještě 2-3 hodiny po zákroku. Není tedy vhodné jíst ani pít. Citlivost sliznice je narušena a při oslavách byste se do ní mohli kousat. Došlo by tak k nepříjemným zraněním. Pro zmírnění bolesti doporučujeme ledovat tvář. Z rány nic nevysávejte a nevyplachujte ústa. To platí i pro bylinné přípravky. V den extrakce nekuřte a vyvarujte se fyzické zátěži. Není to krásná dovolená?

Komplikace

Komplikacemi vás nebudeme zatěžovat. Je lepší jít na extrakci s pocitem klidu a psychické pohody. S pozitivním přístupem se člověku stávají jen pozitivní věci, že?

Zdroj